Kontakt

Partikansli

Kristdemokraterna
Drottninggatan 30
411 14 Göteborg
arb. 031-13 89 30
e-post. gbg@kristdemokraterna.se

 

Jakob Hallman
Ombudsman
arb. 031-13 89 30
mobil. 070-600 67 04
e-post. jakob.hallman@kristdemokraterna.se

 

Kommunstyrelsen

Gustav Adolfs Torg 1
404 82 Göteborg
tel. 031-368 00 00

 

David Lega
Kommunalråd
arb. 031-368 00 33
e-post. david.lega@kristdemokraterna.se

 

Hampus Hagman
Stadssekreterare
arb. 031-368 00 21
mobil. 070-977 91 14
e-post. hampus.hagman@kristdemokraterna.se

 

Jessica Schedvin
Politisk sekreterare
mobil. 072-856 72 38
e-post. jessica.schedvin@kristdemokraterna.se

 

Erik Palmgren
Politisk sekreterare och pressansvarig
mobil. 072-856 54 94
e-post. erik.palmgren@kristdemokraterna.se

 

Ida Rydh
Politisk sekreterare
arb. 031-368 00 50
mobil. 070-400 38 59
e-post. ida.rydh@stadshuset.goteborg.se

 

Information om cookies

På kdgoteborg.se använder vi så kallade cookies. En cookie är en liten datafil med text som sparas i din webbläsare. Cookies används för att kunna ge dig som besökare på kristdemokraterna.se bättre service. Ditt val Som användare kan du själv bestämma om du vill acceptera eller ta bort cookies. Du kan även välja att tilllåta …

Visa sida »

Vårt parti

Kristdemokraterna Göteborg   Kristdemokraterna i Göteborg har cirka 550 medlemmar. Vi är organiserade i fyra lokalavdelningar, Hisingen, Väster, Öster och Centrum som tillsammans utgör Göteborgs distrikt. Göteborgs distrikt är också ett av fem distrikt som samarbetar inom Kristdemokraterna i Västra Götalandsregionen. Kristdemokraterna kämpar för ett samhälle där vi lever i gemenskap, ser varandra och bryr …

Visa sida »

Våra politiker

Visa sida »